Tydzień patriotyczny.

Podczas tygodnia patriotycznego:

• odbyła się gra terenowa z historią w tle,
  • odwiedzili nas żołnierze z 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej w Międzyrzeczu. W bardzo ciekawy sposób opowiedziano o pracy w wojsku, wyposażeniu żołnierzy, misji wojska oraz możliwościach jakie daje praca w armii. Uczniowie mogli wziąć do rąk elementy wyposażenia żołnierskiego. Za tę bardzo ciekawą lekcję serdecznie dziękujemy,
  • Sieniawski Bieg Niepodległości Bieg Niepodległości, tak uczciliśmy 100 Lat Polski Niepodległej. Trasę liczącą 1 km 111 m pokonało pięćdziesięciu biegaczy. Przed biegiem o godzinie 11.11 wspólnie odśpiewaliśmy cztery zwrotki Hymnu Polski.Wśród dorosłych zwyciężyli Damian i Roksana. W kategorii dzieci ze szkoły podstawowej zwyciężyli Mateusz oraz Martna, mistrzem wśród dzieci młodszych został Łukasz. Z przyjemnością gościliśmy panią Bronisławę, najstarszego uczestnika imprezy. Jest pani niesamowita. Za pomoc w organizacji dziękujemy Tomaszowi, jesteś niezastąpiony. Najbardziej jednak dziękuję za pomoc uczniom którzy wykonali kawał ciężkiej roboty przy wykonaniu medali oraz dziś przy znakowaniu i sprzątaniu trasy. Biegacze Wicher Sieniawa BRAWO,
  • Obiad Czwartkowy. W trakcie konsumpcyj uczniowie dowiedzieli się jaka była historia Królewskich Obiadów Czwartkowych. Obejrzeliśmy prezentacje o malarstwie polskim oraz polskich sportowcach. Za pyszny tort w barwach narodowych dziękujemy pani Katarzynie.